هشدار کوکی ها در این سایت برای ارائه بهترین تجربه کاربر استفاده می شود. اگر ادامه دهید، فرض می کنیم که شما موافقت میکنید که کوکی ها را از این سایت دریافت کنید. باشه

بگونیا همیشه گلدار - WAX BEGONIA

برای قیمت با ما تماس بگیرید
موجود

بگونیا همیشه گلدار - WAX BEGONIA

BEGONIA SEMPERFLORENS : نام علمی

BEGONIACEAE - بگونیا : خانواده

نواحی گرم و مرطوب : بومی منطقه

گل سیب : نام های دیگر


خاک و تغذیه : خاک های اسیدی با بافت متوسط

دمای ایده آل محیط : 18 تا 25 درجه سانتیگراد

آبیاری و رطوبت : کمی مرطوب

نور محیط : متوسط


بگونیا همیشه گلدار

خصوصیات گیاهشناسی:

منشأ بگونیا جنگل های گرم و مرطوب است. گونه بگونیا همیشه گلدار یکی از گونه های دورگ می باشد. خصوصیات بارز خانواده بگونیاسه مربوط به عدم وجود تقارن برگی است. برگ های گیاهان این خانواده تقارن مشخصی ندارند. این گیاهان همچنین به طول روز بی تفاوت اند و در تمام طول سال گلدار می باشند. بهترین و شاخص ترین گونه بگونیا، مربوط به زیرخانواده ریشه افشان یا بگونیای همیشه گلدار می باشد. برگ های سبز براق، گل های قرمز بسیار شفاف و ساقه کشیده دارد. این گیاهان در تمام شرایط عمومی منازل و گلخانه ها، قابل کشت و کار و نگهداری هستند. بذور این گیاه بسیار ریز می باشد و دو میلیون بذر آن حدود 28 گرم وزن دارد.

شرایط محیط رشد:

این گیاه به شرایط سایه – آفتاب و آفتابی سازگار است. بنابراین اکثر نقاط آپارتمان برای این گیاه مناسب می باشد. باید دقت کرد که این گیاه را دور از تماس نور مستقیم خورشید قرار داد.

دمای مناسب این گیاه، دمای بین 18 تا 25 درجه سانتیگراد می باشد. سرمای بیش از اندازه و طولانی باعث پوسیدگی ریشه و ساقه گیاه می شود.

خاک اسیدی خاک مناسب این گیاه می باشد. بنابراین ترکیب خاک باغچه، کمپوست و خاکبرگ برای آن مناسب است.

این گیاه نیاز به آبیاری متوسط دارد. چنانچه لایه سطحی خاک خشک گردید، آن را آبیاری نمایید. آبیاری بیش از حد به دلیل تولید اتیلن بیشتر، سبب زرد شدن برگ ها خواهد شد.

آفات و بیماری ها:

بیماری های قارچی از جمله بیماری های متداول گیاهان می باشند که در این حالت لکه های قهوه ای در سطح برگ ظاهر شده و به تدریج خاکستری و قارچی می شود، علت آن بیماری قارچی بوتریتیس است که برای رفع آن باید گلدان را از سایر گل ها جدا کرد. شاخه های آلوده را قطع کرده و گیاه را با قارچکش سمپاشی می کنند. سپس گلدان را به محل پرنوری منتقل کرده و تهویه اتاق را کامل می کنند.

تکثیر:

این گیاه به راحتی از طریق قلمه ساقه قابل تکثیر می باشد. در فصل بهار، شاخه های فاقد گل و حداقل دارای دو گره و برگ را به طول 10 سانتیمتر به صورت اریب بریده و در خاک مناسب یا ماسه یا پرلیت و کوکوپیت و محلی نیمه سایه و گرم کشت می کنند تا ریشه دار شود.

محصولات مشابه

Passiflora caerulea - گل ساعتی
برای قیمت با ما تماس بگیرید
بگونیا هیمالیس  -  BATIK BEGONIA
برای قیمت با ما تماس بگیرید
نعناع زینتی  -  SPEARMINT
برای قیمت با ما تماس بگیرید
برای قیمت با ما تماس بگیرید

با همین قیمت!

برای قیمت با ما تماس بگیرید
برای قیمت با ما تماس بگیرید
برای قیمت با ما تماس بگیرید
لیست علاقه مندیها (0)
لیست مقایسه (0)
سبد من (0)